Yeni Teşvik Paketi Bitcoin’i Yükseltebilir

ABD Başkanı seçilen Joe Biden, ABD ekonomisini canlandırmak amacıyla önümüzdeki hafta 1.5 trilyon dolarlık COVID-19 teşvik planını açıklayacağını duyurdu. Teşvik paketi kripto para piyasasında tarihi bir yükselişin ortasında geldi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in toplam piyasa değeri yakın zamanda 1 trilyon doları geçti. Piyasanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarken bazı yükseliş fiyat hareketleri gördü.

Bu arada geçtiğimiz sene Trump başkanlığında yayınlanan teşvik paketleri doların değer kaybetmesi sebebiyle Bitcoin’in yükselmesine neden oldu. Bununla birlikte artan enflasyondan korunmak için birçok yatırımcı Bitcoin’i tercih ettiğini açıkladı. Ayrıca devlet yardımına ihtiyaç duymayan bazı kişiler bu parayı Bitcoin’e yatırım yapmak için harcadılar ve bu da Bitcoin’in yükselişe geçmesini sağladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz