Yeni Rapora Göre 2019’da Kripto Para Fonları Azaldı

Muhasebe devi PricewaterhouseCoopers (PwC) tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, kripto para fonları toplam varlıkları 2019’da %40 oranında düştü. 3.72 milyar dolar olan fon geçtiğimiz sene 2.24 milyar dolara kadar geriledi. Bununla birlikte, 2019 yılında birleşme ve satın alma işlemlerinin değeri 2018’e kıyasla şaşırtıcı bir şekilde % 76 düştü. Hisse senedi alım satım uygulaması Robinhood, geçtiğimiz sene en büyük fonu sağlayan kurum oldu ve listede 1. sırada yer aldı. San Francisco merkezli Blockchain firması Ripple ve Kore merkezli kripto borsası Bithumb sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer aldı.

Bu düşüşün 2020 yılında daha kötü olup olmayacağı ise bilinmiyor. PwC’den Henri Arslanyan, kripto endüstrisinin koronavirüs pandemisinin yol açtığı ekonomik hasara karşı “bağışık olmadığını” belirtti. Ayrıca Arslanian, salgının bu seneki kripto para toplama, birleşme ve satın alma anlaşmalarının sayısını ve değerini etkilenebileceğini söyledi. Ancak PwC raporunda da belirtildiği gibi firmalar piyasa değişkenliği sayesinde kripto şirketlerine hala yatırım yapmayı düşünülebilir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz