Yatırımcılar İkinci Teşvik Çeklerini De Bitcoin’e Yatıracak Mı ?

Geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray ekonomi danışmanı Larry Kudlow, 23 Temmuz’da duyurulan yaklaşık 1 trilyon dolarlık teşvik paketinin bir parçası olarak Amerikan halkının 1.200 dolarlık daha ödeme alacağını söyledi. Bilindiği üzere teşvik çekleri, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik durgunlukta ABD vatandaşlarına verilen yardımlardı.

Ancak bazı kişiler nisan ayında ilk ödemelerini gelirlerini desteklemek yerine kripto paraya yatırmayı tercih etti. İlk teşvik çekleri olan 1.200 doları nisan ayında Bitcoin’e yatıran ABD vatandaşlarının yatırımı, kripto paranın 10.200 doları geçmesiyle beraber 1.746 doları buldu ve %45.5 getiri sağladı. Bununla birlikte Coinbase borsası bu ayda borsalara 1.200 dolarlık yatırımlar yapıldığını açıkladı. Yine de ikinci bir teşvik paketi ödemesi sonucunda ABD vatandaşlarının paralarını Bitcoin’e yatırıp yatırmayacağını zaman gösterecek.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz