Milyarderler Bitcoin Satın Almaya Devam Ediyor

CNBC, Yaratıcı Planlama Baş Yatırım Sorumlusu Peter Mallouk ile bir röpotaj gerçekleştirdi. Mallouk bir yatırım uzmanı olarak lider kripto para birimi Bitcoin’in akıllıca bir yatırım olmadığını açıkça dile getirdi. Özellikle koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz şu günlerde Bitcoin, altın ve gümüş gibi varlıklara yatırım yapılmaması gerektiğini söyledi. Bununla birlikte, yaklaşık 13 ay önce CNBC, “Bitcoin satın alma, kripto paraların çöküşünü göreceğiz “başlıklı benzer bir makale yayınladı. Mallouk’un röportajında yukarıda bahsettiğimiz makaleden de alıntı yapıldı.

Ancak özellikle son zamanlarda bazı milyarderler tüm bu karşıt görüşlere rağmen Bitcoin satın almaya başladılar. Örneğin, Wall Street’te saygı duyulan bir milyarder hedge fon yöneticisi olan Paul Tudor Jones, bu ay içinde Bitcoin satın aldığını duyurdu. Bu durum kripto para topluluğunda büyük ses getirdi ve kripto paraların benimsenmesini arttırdı. Ayrıca bir endüstri holdingi olan Digital Currency Group’un genel müdürü ve kurucusu Barry Silbert, son yayınladığı tweet’inde Bitcoin’e yatırım yapan milyarderlerin bir listesini hazırladı.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz