Yarılanmanın Ardından Bu Durum Gerçekleşirse Bitcoin Fiyatı Fırlayabilir

Lider kripto para olan Bitcoin (BTC) bu sabah 7.000 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte birçok trader ve analist 12 Mayıs tarihinde gerçekleşmesi planlanan yarılanmanın ardından Bitcoin fiyatının yükselip yükselmeyeceğini tartışıyorlar. Ünlü analist PlanB, bugün takipçileriyle Bitcoin fiyatının yarılanmadan sonra hangi durumda fırlayabileceğini paylaştı. Analist 2017 yılından bu yana yatırımcılardan aylık ortalama 400 milyon dolar girişin BTC’nin 7.000 dolar seviyesinde kalmasına yardımcı olduğunu belirtti. PlanB’ye göre eğer yarılanmadan sonra fiyatı 7000 dolar seviyesinde tutabilmek için yarısı olan 200 milyon dolar yeterli olacak. Daha önce geldiği gibi 400 milyon dolar gelmeye devam ederse ise piyasa uçuşa geçecek.

binance

PlanB’nin bu görüşü üzerine Blockstream CEO’su Adam Back, yarılanmanın hala belirsizliğini koruduğunu belirtti. Bu nedenle, Back nicel sertleştirme olarak adlandırdığı Bitcoin yarılanmasını dört gözle beklediğini söyledi. PlanB ise madenci kapütülasyonu riskinin gelecekte sıkıntı yaratabilecek bir durum olduğunu kabul etti ancak o durumun aşılması halinde ciddi yükseliş geleceğinde ısrarlı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz