XRP’ye Cevap Veren VanEck’e Göre Bitcoin’in Enerji Tüketimi Bir Gereklilik

VanEck’in dijital varlık stratejisti Gabor Gurbacs geçtiğimiz günlerde Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) çok fazla enerji kullandıkları için eleştiren Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile aynı fikirde olmadığını dile getirdi. Garlinghouse’a yanıtını Twitter hesabından veren Gurbacs, Bitcoin’in enerji tüketiminin ağı güvenli ve merkezi olmayan hale getirmek için gerekli olan bir özellik olduğunu söyledi. Ayrıca Gurbacs şu an dünyada bankaların ve ödeme firmalarının da çok fazla enerji kullandığından bahsetti. Garlinghouse ise Bitcoin ve Ethereum’un çok fazla enerji harcadığını ve bu durumun iklim sorununu çok daha tetikleyeceğini belirtti. Sektörün önde gelen pek çok ismi de Garlinhouse’a tepki göstererek bunun merkezsizlik için gerekli olduğunu söylerek merkezi yapılı XRP’nin bu konuda tamamen haksız olduğu görüşünde birleşti.

binance

Ayrıca Garlinghouse geçtiğimiz günlerde yayınladığımız haberden de hatırlayacağınız üzere XRP’nin Ripple için ne kadar önemli olduğundan bahsetmişti.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz