XRP ve Stellar Yükselişe Geçti

Ripple şirketinin kripto para birimi XRP ve Stellar son bir günde yükseldi. XRP, son 24 saatte %17 artarak pazartesiden beri en yüksek fiyatı olan 1,6 dolara yükseldi ve Stellar %18 artışla 0,7 dolara yükselerek yeni bir rekor kırdı.

XRP, Stellar’a kıyasla daha büyük bir kripto paradır. Nomics’e göre XRP, Stellar’ın 18 milyar dolarlık piyasa değerinin iki katından fazla, 57 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ancak Stellar geçen hafta önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi. Son yedi günde %31,9 arttı; XRP sadece %4 değer kazandı. Bu iki kripto paranın yükselişi Elon Musk’ın çevreci açıklamalarının ardından geldi. Bilindiği üzere Tesla şirketi çevreye zarar verdiği gerekçesiyle Bitcoin ödemelerini askıya aldı. Bu nedenle hem Stellar’ın hem de XRP’nin Bitcoin’den çok daha az enerji kullanması, bu iki kripto paranın yükselmesine neden oldu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz