XRP Ödemelerini Askıya Alan Nexo’ya Dava Açıldı

Kripto para ödünç veren Nexo şirketine Aralık ayının sonlarında XRP ödemelerini “yasa dışı” olarak askıya aldığı gerekçesiyle dava açıldı. XRP ödemelerini askıya alarak milyonlarca dolarlık zarara neden olduktan sonra, Nexo şimdi bir toplu dava ile karşı karşıya kaldı. Davacı Junhan Jeong, davayı bu ayın başlarında benzer konumdaki diğer kullanıcılar adına Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’nde açtı.

Aralık ayında SEC, Ripple şirketine kayıtsız menkul kıymet sattığı gerekçesiyle dava açtıktan sonra Nexo, bağlı XRP kripto para birimiyle kredileri geri ödeme veya teminat olarak kullanma özelliğini askıya almak için acele etti ve kullanıcılarına XRP’yi askıya alacağını bildirmedi. Bu durumdan etkilenen yüzlerce kullanıcı, mağdur oldu. Bunun üzerine davacı Jeong, mahkemeden kendisine ve diğer etkilenen kullanıcılara “duruşmada belirlenecek bir miktarda” tazminat ödemesini istedi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz