“XRP Bitcoin’den Daha Çevreci”

Önde gelen CNN sunucusu Julia Chatterley, yatırımcı Anthony Pompliano’nun katıldığı programda XRP’nin Bitcoin’den daha çevreci olduğunu belirtti. Pompliano programda Tesla şirketinin Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak askıya alması ile ilgili konuştu. Bilindiği üzere Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla Bitcoin madenciliğinin çevreye zarar verdiği gerekçesiyle Bitcoin ile ödeme hizmetini askıya aldı.

Sunucu Julia Chatterley, XRP veya Ethereum gibi para birimlerinin madencilik yapılamayacağını ve bu nedenle Bitcoin’den ‘daha temiz’ ve ‘daha çevreci’ olduğunu varsaydı. Chatterley XRP gibi kripto para birimlerinin hiç madencilik gerektirmediğini, dolayısıyla enerji israf etmediğini hatırlattı. Pompliano ise bu konuda Chatterley’e itiraz etmedi. Pomp, şu anda tüm BTC madenciliğinin %65’inin ağır emisyonlar üreten petrol ve kömür gibi fosil yakıtlardan elde edilen enerji kullanılarak Çin’de yapıldığını ancak şimdilerde Bitcoin madenciliğinin ABD ve Kanada’ya taşındığını sözlerine ekledi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz