WisdomTree Ethereum ETF Başvurusunda Bulundu

Yatırım ürünlerine odaklanan bir varlık yöneticisi olan WisdomTree, bir Ethereum ETF başvurusunda bulundu.  WisdomTree, VanEck’ten sonra Ethereum ETF için başvuruda bulunan ikinci firma oldu. S-1 dosyasına göre, hisseler Cboe’nin BZX borsasında listelenecek. ETF’ler veya borsada işlem gören fonlar, bir dayanak varlığın veya varlık grubunun performansını izler. Bir Ethereum ETF, ETH’yi tutmaya tam olarak hazır olmayan ancak piyasaya girmek isteyen yatırımcılar için işleri kolaylaştırır.

Brezilya ve Kanada kısa süre önce ilk Bitcoin ETF’lerini başlattı. ABD’de ise birçok firma ETF başvurusunda bulunmasına rağmen SEC henüz hiçbir ETF’yi onaylamadı. Bitcoin ETF için başvuran firmalar, SEC’i kripto piyasasının manipülasyonsuz ve ana akım bireysel yatırımcılar için yeterince güvenli olduğuna ikna edemediler. Bu arada WisdomTree’nin başvurusunun yanı sıra SEC şu anda Fidelity, VanEck, Kryptoin ve Anthony Scaramucci’nin SkyBridge Capital’inden gelen aktif başvuruları inceliyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz