Winklevoss 3 Milyon Dolarlık Bitcoin İle Uzay Bileti Aldı

Bitcoin destekçisi ve yatırımcı kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss, dünyanın en pahalı uzay biletini satın aldı. Winklevoss, Ocak 2014’te o sıralar 250.000 dolar değerinde olan 312.5 Bitcoin ile Virgin Galactic şirketinden uzay seyahati için bilet aldı. Bu şirket uzay turizmi şirketi olarak biliniyor. Winklevoss’un bilet için verdiği 312.5 Bitcoin, o günden bu yana yüzde 1.174’lük artışla 3 milyon doların üzerinde bir değere ulaştı.

Winklevoss bu olayı 2010’da gerçekleşen fiziksel ürünler için ilk Bitcoin işleminin yapıldığı Bitcoin Pizza Günü’ne benzetti. Bilindiği üzere 22 Mayıs 2010 tarihinde programcı Laszlo Hanyecz 10.000 Bitcoin karşılığında iki pizza sahibi oluyor. Hanyecz, Bitcointalk forumunda iki pizza karşılığında 10.000 BTC vermeyi öneriyor. Bunun üzerine Jeremy Sturdivant adında bir genç, Bitcoin’i alıyor ve Hanyecz’e iki pizza gönderiyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz