Wells Fargo Kripto Para Stratejisi Oluşturuyor

Business Insider’a göre, San Francisco merkezli bankacılık devi Wells Fargo, haziran ortasına kadar varlıklı kullanıcılar için kendi kripto para birimi stratejisini eklemeye hazırlanıyor. Wells Fargo Yatırım Enstitüsü (WFII) başkanı Darrell Cronk, bankanın artık kriptoyu “uygulanabilir, yatırım yapılabilir bir varlık” olarak gördüğünü dile getirdi. Wells Fargo, kriptoyu stratejik bir tahsis olarak ele almaya hazır değil, ancak ilgili yatırımcılar için “güzel bir portföy çeşitlendiricisi” olabileceğini düşünüyor. Şu an itibariyle bankacılık devi Wells Fargo, kripto para birimi çözümü için durum tespiti yapmanın son aşamalarında.

ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan’ın da güçlü kullanıcı talebi nedeniyle bu yaz bir Bitcoin fonu oluşturması bekleniyor. Ayrıca bu ayın başlarında Goldman Sachs, özel bir kripto para birimi ticaret ekibinin kurulduğunu da duyurmuştu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz