WazirX’in CEO’su Hindistan’ın Kripto Baskısı Hakkında Konuştu

Hindistan
Hindistan

Hindistan’daki en büyük kripto para borsası WazirX’in CEO’su ve kurucu ortağı Nischal Shetty, Hindistan’ın kripto konusunda yaklaşmakta olan baskısı hakkında endişe verici “doğrulanmamış raporlar” paylaştı. Aynı zamanda India Wants Crypto hareketinin kurucusu ve ana konuşmacısı olan Nischal Shetty’nin yayınladığı raporlara göre, Hindistan ilk olarak kripto para cüzdanlarının kullanımını yasaklayabilir. Bu nedenle, merkezi olmayan (zincir üstü) cüzdanlarla yapılan işlemler Hintli düzenleyiciler tarafından yasaklanabilir. Ardından, ülkede yalnızca Hindistan tescilli borsalara izin verilecek. Ancak Schetty, merkezi olmayan kripto cüzdanlarının yasaklanamayacağını belirtti.

Hintli politikacılar ve yorumcular kripto segmentini düzenleme planları hakkında karışık sinyaller gönderiyorlar. 23 Kasım 2011’de Hindistan, Rupiah ile sabitlenmiş CBDC’ler dışındaki tüm kripto para birimlerini yasaklama planlarıyla manşetlere çıktı. İki gün sonra, Hindistan’ın tüm “özel kripto para birimleri” için bir yasak koyma planı olmadığı açıklandı.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz