Warren Buffett’ın Bitcoin Yorumları Kripto Topluluğunu Kızdırdı

Dünyanın en zengin kişilerinden Warren Buffett, Bitcoin’i uzun süredir eleştiren bir kişi olarak Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkındaki görüşlerini yakın zamanda CNBC ile yaptığı röportajda açıkladı. Görüşme sırasında Buffett, başka birine satılabilmeleri dışında, kripto para birimleri ile çok fazla şey yapılamayacağını söyledi. Herhangi bir kripto para birimine sahip olup olmadığı sorulduğunda Buffet, sahip olmadığını ve herhangi bir kripto para birimine sahip olmak istemediğini belirterek yanıt verdi. Ayrıca Buffett kripto para birimlerinin değeri olmadığını düşündüğünü vurguladı.

Bunun üzerine sektörden birçok isim Buffett’a karşı çıktı. Geçtiğimiz gün yayınladığımız haberden de hatırlayacağınız üzere, Tron CEO’su Justin Sun Warren Buffett’ın bu sözlerinin yanlış olduğunu ortaya çıkarmak için büyük bir çaba göstermişti. Ayrıca CryptoOracle Kurucu Ortağı Lou Kerner, Warren Buffet’ın kripto parayı anlamadığını bu nedenle bu argümanlara dahil olmaması gerektiğini belirtti. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise Twitter hesabından Buffett’in Bitcoin’i nasıl satacağını bile bilip bilmediğinden şüphe ettiğini belirterek Buffett’ı eleştirdi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz