Warren Buffett Kısa Sürede 50 Milyar Dolar Kaybetti

Bitcoin eleştirmenlerinden Warren Buffett’ın yatırım şirketi geçtiğimiz çeyrekte yaklaşık 50 milyar dolarlık rekor bir kayıp yaşadı. Koronavirüs pandemisinin neden olduğu ekonomik durgunlaşmadan dolayı birçok firma zarar gördü. Bunlardan biri de Warren Buffett’ın yatırım holdingi Berkshire Hathaway oldu. Şirketin hisse başına 49.75 milyar dolar kaybettiği ortaya çıktı.

Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin Mart ayının ortasında tarihinin en büyük çöküşlerinden birini kaydetse de şimdilerde bütün bu kayıplarını geri almış gözüküyor. Ayrıca Bitcoin madenci ödül yarılanmasından önce Bitcoin vadeli işlem hacmi en yüksek seviyelerini kaydetmeye başladı. Bitcoin fiyatı bugün de yükselişini sürdürdü 9.000 dolar seviyesini aştı. Dünyanın en zengin adamlarından biri olan Buffett, uzun süredir Bitcoin eleştirmeniydi. Buffett son röportajlarından birinde Bitcoin’in bir değeri olmadığını söylemişti. Bu nedenle belki de bu yıl Warren Bufftet’ın Bitcoin ile ilgili düşüncesini değiştirdiği yıl olabilir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz