Walmart Kripto Sektörüne Giriyor

Walmart
Walmart

Walmart’ın kendi kripto para birimini piyasaya sürmeye hazırlandığı bildiriliyor. Bentonville merkezli perakende devi Walmart, CNBC tarafından incelenen son ticari marka başvurularına göre, kripto ve NFT sektörüne girmeye hazırlanıyor. Dosyalardan biri, Amerika’nın en büyük özel işvereninin kendi kripto para birimini çıkarma niyetinde olduğunu gösteriyor. Gerben Hukuk Bürosu kurucusu Josh Gerben, CNBC’ye Walmart’ın kripto para birimi atılımına çok fazla emek harcadığını söyledi.

Ekim ayında Walmart, ABD’deki bazı mağazalarında Bitcoin ATM’lerine ev sahipliği yapmaya başladı. Ayrıca şirketin kripto para birimlerine ilgi göstermesi beklenmedik bir durum değil. Ağustos ayında bir kripto para birimi ve blok zinciri uzmanı işe almaya başladı. Morning Consult tarafından yayınlanan yakın tarihli bir ankete göre, Walmart müşterilerinin ortalama bir Amerikalıya kıyasla Bitcoin tutma olasılığı daha yüksek.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz