Vitalil Buterin PlanB’nin S2F Modeline Katılmadığını Söyledi

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, ünlü analist PlanB’nin yarattığı kripto paraların fiyat hareketliliğini gösteren stock to flow (S2F) modeline katılmadığını açıkladı. Bunun nedeni ise Bitcoin yarılanmalarının Bitcoin fiyatını yükselteceğini tahmin eden stock to flow modelinin Buterin’e göre çok doğrulanabilir olmaması. Ancak Buterin fiyat artışları ile Bitcoin’in dörtlü arz kesintileri arasında tutarlı bir korelasyon olmadığı için de stock to flow modelinin yeterli olmadığını söylemenin doğru olmayacağını belirtti.

binance

Buterin Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada modelin Bitcoin yarılanmalarının yüksek fiyat artışına neden olur teorisinin yanlış olduğunu dile getirdi. Bitcoin fiyat artışında yaşanan tutarsızlık nedeniyle Buterin modeli desteklemediğinisöyledi. Bunun üzerine modelin yaratıcısı PlanB, Buterin’e katılmadığını söyledi. PlanB Bitcoin’in yarılanmalar nedeniyle az bulunan varlıklardan daha yüksek bir değere sahip olduğunu aynı zamanda fomo ve açgözlülük yaratabileceği için zirve fiyat seviyeleri yerine ortalama fiyat seviyesinde kaldığını belirtti.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz