Vitalik Buterin Ethereum 2.0’ın 10 Yıllık Yol Haritasını Yayınladı

Ethereum kurucu Vitalik Buterin, 10 yıllık ETH2 yol haritasını yayınladı. Kripto para piyasasının geçtiğimiz hafta yaşadığı çöküşe rağmen Ethereum Vakfı kurucusu Vitalik Buterin Ethereum (ETH) 2.0’nin çok ayrıntılı yol haritasını paylaştı. Yayınlanan bu raporun ardından kripto topluluğundan birçok kişi raporun gereğinden fazla sofistike olduğunu ve bu nedenle anlamanın imkansız olduğunu iddia etti.

Ayrıca Vitalik bu yol haritasında yalnızca Ethereum ağının nasıl geliştirileceğine ilişkin kendi görüşünü yayınladığını belirtti. Bununla birlikte raporun Ethereum’un gelecekteki ağı için mükemmel tasarımı yaratmasına izin veren iki yıllık bir Ar-Ge sürecinin ürünü olduğunu dile getirdi. Yol haritasında, Ethereum 2.0 başlangıç ​​aşaması geliştirme, müşteri senkronizasyonu ve Ethereum 1.0’ın özelliklerinin yeniden gözden geçirilecek. Farklı tahminlere göre, Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi 2020 yılının ortalarında gerçekleşebilir.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz