Vitalik Buterin Birleşmeyi Kutluyor

Vitalik Buterin
Vitalik Buterin

Büyük Ethereum Birleşmesi gerçekleşmeden birkaç dakika önce, kurucu ortak Vitalik Buterin heyecanını ve PoS vizyonunu toplulukla paylaştı. Birleşme konusunda heyecanlı olup olmadığı sorulduğunda Buterin, “kesinlikle heyecan duyduğunu” söyledi. Kurucu ortak, ağın proof of work’ten (PoW) proof of stake (PoS) algoritmasına tarihsel geçişinin yıllardır gündemde olduğunu söylemeye devam etti. Buterin’e göre Birleşme, fizik yasalarını yeniden icat etmek olarak görülebilir. PoW, elektrik, donanım ve bilgisayar gibi gerçek dünya işlevlerinin kullanımıyla çalışır. Oysa PoS ile her şey sanallaştırılır, “temelde kendi fizik yasalarına sahip simüle edilmiş bir evren yaratmamıza izin verir.”

Buterin, geçiş için en büyük motivasyonların yüksek maliyetler ve büyük miktarda enerji kullanımı olduğunu söyledi. Birleştirmenin enerji tüketimini %99,95 oranında önemli ölçüde azalttığı söyleniyor. Vitalik’in canlı yayındaki konuşmasından kısa bir süre sonra Birleştirme nihayet 15 Eylül’de 06:42:42 UTC’de 15537393 bloğunda gerçekleşti. Buterin topluluğu tebrik etti ve Twitter üzerinden Ethereum’un bir sonraki çağını başlattı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikMilyarder Jeffrey Gundlach, Kriptoda Dip Satın Almayacağını Söyledi
Sonraki İçerikEthereum Classic Hash Oranı Arttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz