Visa Anketine Göre 2022’de Kripto Traderlarının Sayısı Artacak

Visa
Visa

Bir Visa anketine göre, ABD’deki küçük işletmelerin %19’u bu yıl kripto kabul etmeye başlamayı planlıyor. Ödeme devi Visa tarafından yayınlanan yeni bir ankete göre, küçük işletmelerin %25’inden fazlası bu yıl bir ödeme şekli olarak kripto para birimleri eklemeyi planlıyor. Şirket, dokuz ülkeden 2.250 küçük ölçekli işletme sahibiyle anket yaptı. Brezilya, Singapur ve diğer bazı ülkelerdeki traderların neredeyse üçte biri kripto para ödemeleri eklemeye istekli olduğunu söyledi. Ankete katılan işletme sahiplerinin %19’u 2022’de kripto para birimleri için destek ekleyeceğini iddia etti.

Kripto para birimleri geçen yıl ana akım kabul açısından büyük ilerlemeler kaydetti, ancak birçok trader volatilite ve düzenleyici endişeler nedeniyle hala kripto paraları kabul etmekte tereddüt ediyor. Kriptoyu kabul edenler, genellikle BitPay ve diğer ödeme işlemcilerinin yardımıyla onu hemen fiat’a dönüştürüyor. Geçen yıl PayPal, traderlar için kriptoyu anında ABD dolarına dönüştürmeye izin veren bir kripto para birimi ödeme çözümü sundu. Önde gelen e-araba üreticisi Tesla, Mayıs ayında Bitcoin’i kabul etmeye başladı, ancak daha sonra iklimle ilgili endişeler nedeniyle ödemeleri askıya aldı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz