Vipstar Şirketinin Eski Çalışanı Hırsızlık Yaptığı Gerekçesiyle Yakalandı

Bugün yayınlanan habere göre iki kişi, bilişim şirketi Vipstar Inc.’yi dolandırdıkları ve yüz binlerce dolar değerinde Bitcoin (BTC) çaldıkları şüphesiyle Tokyo’da göz altına alındı. Polis tarafından kimlikleri açıklanan Yuto Onitsuka ve Takuma Sasaki Blockchain projesi Vipstar’dan 78 milyon yen yani yaklaşık 710 bin dolar çalmak ile suçlanıyor. Ayrıca şüphelilerden birinin, ticari fondan para çalmak için şirket erişimini kullanan eski bir çalışan olduğu ortaya çıktı.

İki şüpheli de suçunu itiraf ederken Onitsuka, şirket ile yaşadığı sorunların onu şirketi ”yok etmeye ittiğini” belirtti. Diğer şüpheli Sasaki ise ortağı Onitsuka’yı suçladı ve onun talimatları doğrultusunda hareket ettiklerini söyledi.

binance

Şirketin eski yetkilisi olan Yuto Onitsuka’nın müşteri hesaplarına ve giriş belgelerine erişimi hala devam ediyordu. Bu sayede ikili dolandırıcılığı kolay bir şekilde gerçekleştirmiş oldu. İşlenen suç, Vipstar tarafından bir ay sonra fark edildi bu nedenle zanlılar hemen bulunamadı.

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz