Vietnam Kripto Paralara İlgi Gösterdi

Vietnam kripto paralara ilgi gösteren son ülke oldu. Vietnam Başbakanı, paranın dijitalleşmesinin “kaçınılmaz bir eğilim” olduğunu iddia ediyor. The Phnom Penh Post tarafından 4 Temmuz’da yayınlanan bir rapora göre, Vietnam Başbakanı Pham Minh Chinh, ülkenin merkez bankasından önümüzdeki iki yıl boyunca blok zinciri tabanlı bir kripto para birimini denemesini istedi.

Ülkenin önde gelen Komünist Partisinin 62 yaşındaki lideri Chinh, dijital paranın “kaçınılmaz bir eğilim” olduğunu ifade etti. Vietnam, kriptonun yanı sıra büyük veri, yapay zeka ve artırılmış gerçeklik gibi en son teknolojileri uygulamaya da odaklanacak. Mayıs ayında Vietnam Maliye Bakanlığı, kripto para düzenlemelerini incelemekle görevli bir araştırma grubu oluşturdu. Bu arada Vietnam, 2017 yılında Bitcoin ödemelerini tamamen yasaklamıştı. Ancak o tarihten bu yana kripto paraların yükselişe geçmesi Vietnam’ın karar değiştirmesine sebep olmuş olabilir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikValkyrie Finansman Turunda 10 Milyon Dolar Topladı
Sonraki İçerikEthereum İki Haftanın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz