Venezuela Yakında Vergileri Kripto İle Toplayabilir

Venezuela’da vatandaşlar vergilerini kripto para ile ödeyebilecekler. Venezuela Bolivarcı Belediye Başkanları Konseyi, kısa süre önce ülkedeki 305 belediye için “Ulusal Vergi Uyum Anlaşması”nı imzaladı. Anlaşmaya göre Petro (PTR), vergi ve yaptırım ödemeleri için bir araç olarak kullanılacak. Bu sayede Venezuela hükümeti kripto paraları daha da yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Venezuela başkan yardımcısı Delcy Rodríguez ise bu yeni vergi sisteminden sorumlu olacak. Rodríguez, devlet kripto parası ile yapılan ödemelerin kaydedilmesi için şirketlere yönelik bir bilgi değişim ve izleme sisteminin oluşturulmasını sağlayacak. Bununla birlikte Venezuela’da toplamda 335 belediye var ve bunun yalnızca 30’u Nicolas Maduro rejimine muhalif partiler tarafından yönetiliyor. Bu nedenle Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi’ne üye olan belediyeler kripto para halinde vergi ödemesi alabilir ancak Maduro’nun desteklemediği belediyeler, Petro ödemelerini yürütecek uygun teknolojiye sahip olmadığı için ülkenin yasal para birimi Bolivar ile vergi toplamayı sürdürecek.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz