Venezuela Başkanı Maduro’dan Dijital Bolivar Açıklaması

Venezuela başkanı Nicolás Maduro, dijital bolivar için çalıştıklarını duyurdu. Maduro ekibinin kripto para birimi ve piyasa gözlemcileri arasında şaşkınlık yaratacak başka bir “sürpriz” üzerinde çalıştığını açıkladı. Şimdilik devlet destekli kripto para birimi Petro ile doğrudan bir ilgisi gözükmeyen dijital bolivar ile ilgili henüz çok az bilgi verildi. Maduro kamuya açık bir konuşmada, dijital bolivar hakkında “Daha sonra açıklayacağımız bir sürpriz,” diye bahsetti.

Vlockcahin.tech’in CTO’su Fernando Medina, yaptığı açıklamada Petro’nun yasal ihale statüsüne sahip olmadığını göz önünde bulundurarak dijital bir bolivarın tam donanımlı bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) olabileceğini söyledi. Dernek başkanı Jose Angel Alvarez ise devletin petro ile dijital bolivardan birini yurtiçi işlemler için diğerini uluslararası işlemler için kullanmaya karar verebileceğini savundu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz