VeChain Hacklendi; Fiyat Düşüşte!

VeChain Foundation‘dan yapılan açıklamaya göre VeChain’in geri satın alım programı kapsamında aldığı tokenların tutulduğu cüzdan hacklendi. Hackerlar çaldıkları paraları kendi cüzdanlarına aktardılar.  1,1 Milyar VET‘in (Yaklaşık $6,600,000 )  blockchain üzerinde hareketleri takip ediliyor.

Vechain’den yapılan açıklamada bütün borsaları konu hakkında bilgilendirdiklerini, coinlerin borsaya aktarılması durumunda gerekli müdahalenin yapılacağı ve paraların dondurulacağı bildirildi. Şimdilik saldırganların cüzdanı nasıl hacklediği konusunda bir yanıt bulunamadığı da söylendi. Vechain ekibi sistemden bu hack olayına elveren bir açık veya zararlı işlem olup olmadığını tespit etmeye çalışıyor. Çalınan tokenların satılarak fiyatın düşürülmesi ve bir açık sebebiyle olası başka hack olayları yaşanabilir korkusu ile yatırımcının yarattığı satış dalgası da VET fiyatında düşüşe sebep oldu.

binance

Vechain ayrıca Singapur yetkililerine konu hakkında suç duyurusunda bulundu.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz