VanEck’in Bu Hareketi Ethereum ETF Onayı İçin Büyük Bir Adım Olabilir

0
81
VanEck
VanEck

VanEck, spot Ethereum ETF’sinin onaylanması yönünde büyük bir adım attı ve bu, kripto endüstrisi için potansiyel bir atılım anlamına geliyor. VanEck yaptığı açıklamada, ETF onay sürecinde önemli bir prosedür adımı olan Form 8-A’yı doldurduğu bildirildi.

Bu eylem aynı zamanda ana altcoin için borsada işlem gören bir fonun yakında onaylanacağının da sinyalini verebilir; geçmişte VanEck’in benzer bir eylemi Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasından tam yedi gün önce gerçekleşmişti.

Form 8-A, bir şirket tarafından halka açık bir borsada işlem görmek üzere bir menkul kıymet sınıfını kaydetmek için kullanılan SEC’ye yapılan bir başvurudur. Bir şirketin böyle bir form göndermesi, menkul kıymetlerini NYSE veya Nasdaq gibi platformlarda listeleme ve ticaret yapma niyetinde olduğunu gösterir.

Böyle bir gelişme, VanEck’in düzenleyici kuruma başvuruda bulunmak için yeşil ışık yaktığına işaret edebilir. Bloomberg kıdemli ETF uzmanı Eric Balchunas, eylemin “iyiye işaret” olduğunu ve spot Ethereum ETF’lerinin onaylanmasının 2 Temmuz’dan önceki yedi gün içinde gerçekleşebileceğini yazıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz