VanEck: “SEC Bitcoin ETF’lerini Yakın Zamanda Onaylamayacak”

Dünyanın en büyük ETF sağlayıcılarından ABD’li VanEck Associates, Bitcoine’e dayalı exchange-traded fund (ETF) için daha çok zaman gerektiğini söyledi.

VanEck Associates CEO’su Jan van Eck Çarşamba günü Bloomberg TV ile yaptığı röportajda, “Bazı yorumculara katılıyorum, yakında Bitcoin ETF’nin onaylanacağını görmüyorum,” dedi.

binance

Geçtiğimiz dönemde kripto topluluğundaki çoğu kişi ABD’de fiziksel Bitcoin’lerin desteklediği bir ETF’yi başlatan ilk ETF sağlayıcısının VanEck olacağına inanıyordu. VanEck markasıyla birlikte piyasada ciddi umut ve iyimserlik vardı, ancak bu cephedeki mücadele çok yavaş ilerliyor. Pek çok şirket ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu alandaki taleplerini karşılamak için mücadele etti ancak hiçbiri SEC’i ikna etmeyi başaramadı.

Bitcoin ETF onayı hala birçok Bitcoin sahibi için hala bir rüya olarak kalmasına rağmen, diğerleri ETF’lerin giderek daha önemsiz hale geldiğini savunuyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz