VanEck Kripto ETP’lerini Avrupa Borsalarında Listeliyor

VanEck, kripto ETP’lerini Fransız ve Hollanda borsalarında listeleyen ilk ETF sağlayıcısı olacak. Varlık yöneticisi VanEck, kripto borsasında işlem gören ürünlerini (ETP’ler) Amsterdam ve Paris’teki Euronext borsalarında listelemeye başlayacak. Her iki ETP de euro ile işlem görecek. ETP’ler yatırımcıların doğrudan yatırım yapmak zorunda kalmadan Bitcoin ve Ethereum’a maruz kalmalarını sağlayacak. Ayrıca ETP’ler halihazırda Almanya’da Deutsche Börse Xetra’da işlem görmektedir.

VanEck Europe tarafından yapılan duyuruda, 1 Haziran’dan itibaren yatırımcılar VanEck Vectors Bitcoin ETN ve VanEck Vectors Ethereum ETN’ye (Borsa Alım Satım Senetleri) yatırım yapabilecekler. VanEck Europe CEO’su Martijn Rozemuller, “Fransa ve Hollanda’dan yatırımcılara kendi borsalarında iki kripto para birimi ürünümüze erişim sağlayan ve böylece varlık sınıfı için bir dönüm noktası oluşturan ilk sağlayıcı olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz