VanEck Ethereum ETF İçin Başvurdu

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

Yatırım şirketi VanEck, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Ethereum vadeli işlemlerine dayalı bir borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulundu. VanEck, diğer umutlu WisdomTree ve Kryptoin gibi, doğrudan kripto para birimine yatırım yapacak bir Ethereum ETF teklif etti. Ancak bugüne kadar SEC, Ethereum ve Bitcoin gibi kripto para birimlerine doğrudan yatırım yapmayı amaçlayan herhangi bir ETF’yi henüz onaylamadı.

VanEck’in bir Bitcoin ETF başvurusu, SEC tarafından defalarca ertelendi. Firma, Eylül 2019’da bu başvuruyu geri çekmeden önce ilk olarak 2018’de bir Bitcoin ETF önerdi. Yeni SEC başkanı Gary Gensler bir zamanlar MIT’de Blockchain dersleri verdiği için göreve gelmeden önce birçok kripto uzmanı tarafından mutlulukla karşılandı. Ancak Gensler şimdiye kadar hiçbir ETF başvurusunu kabul etmedi ve kendinden önce gelenlerin temkinli yaklaşımını sürdürdü.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz