VanEck “Bitcoin Strategy ETF” İçin Başvurdu

ETF
ETF

Bloomberg için kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, küresel varlık yönetimi şirketi VanEck’in bir Bitcoin Stratejisi borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak için bir başvuruda bulunduğunu açıkladı. Daha önce ETH ETF ve BTC ETF için başvuruda bulunan VanEck şirketi şimdi de “Bitcoin Strategy ETF” için başvuru yaptı. Bu borsada işlem gören fon, hem Bitcoin vadeli işlemlerini hem de Invesco’nun Bitcoin Strategy ETF’si ile aynı olan diğer Bitcoin fonlarını içerecektir. Balchunas, bu başvurunun şirketin dördüncü dördüncü Bitcoin ETF başvurusu olduğuna dikkat çekti ve SEC başkanı Gary Gensler’in muhtemel dördüncü ETF başvurusunu nihayet onaylayacağını öne sürdü.

VanEck, SEC’in onayını almayı umarak Bitcoin ETF’lerine birden çok kez başvurdu. Şirket daha sonra Ethereum ETF başlatmak için bir başvuru sunduğunu bildirdi. Ayrıca şirket, bu yılın başlarında Avrupa’da ilk kripto ETF’sini yayınladı.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikKripto Para Piyasaları 1.9 Trilyon Doları Kırdı
Sonraki İçerik1.4 Milyar Dolar Değerinde ETH Taşındı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz