Ünlü Markalar Blockchain Teknolojisine Yatırım Yapıyor

Nike, Tommy Hilfiger ve Calvin Klein gibi önde gelen giyim markaları, küresel bir tedarik zincirindeki ürünleri izlemek için yeni bir projede yer alıyor. Alabama’daki Auburn Üniversitesi’nde RFID Laboratuvarı tarafından yönetilen Zincir Entegrasyon Projesi (CHIP), sahtecilik sorununu çözmek için markalara ve perakendecilere çözüm yaratıyor. Sahte ürünler her yıl firmalara 98 milyar dolara mal oluyor. Ekip Çarşamba günü ilk sonuçları olan bir teknik inceleme yayınladı.

Laboratuvarın direktörü Justin Patton, bu proje ile ilgili olarak yeni bir vizyon sağladığı için gerçekten çığır açıcı ifadelerini kullandı. Ayrıca Patton RFID ve Blockchain teknolojisini birleştirerek sektör için önemli bir adım attıklarını dile getirdi. Blockchain teknolojisi izlenebilirliği sağlamak amacıyla tedarik zincirinde giderek daha fazla kullanılmaya başladı. Geçen yıl, spor giyim markası New Balance, lüks eşya markası LVMH ve Coca-Cola, Blockchain çözümlerini denemeye başladı.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz