Ünlü Madencilik Şirketi Birinciliği Rakip Firmaya Kaptırdı

Ünlü Bitcoin madencilik donanımı üreticisi Bitmain Çin’deki korona virüs salgını nedeniyle üretimini yavaşlatmak zorunda kaldı. 2017 senesinden bu yana kripto madencilik donanım üreticisi olarak liderliğini koruyan Bitmain hakimiyetini yavaş yavaş Shenzhen merkezli MicroBT firmasına kaptırdı. MicroBT satış müdürü Vincent Zhang’a göre, madencilik donanımı şirketi, 2019’da yaklaşık 600.000 adet WhatsMiner M20 sattı.

MicroBT’nin WhatsMiner M20 donanımı, Bitmain’in AntMiner S17’sine güçlü bir rakip olduğu biliniyor. Ancak MicroBT’nin Bitmain şirketini geçmesinin en belirgin özelliği işlem gücü.  Her cihaz ortalama olarak yaklaşık 60 terahash işlem yapabiliyor. Geçen sene Bitcoin’in fiyat artışıyla birlikte MicroBT donanımları, Bitcoin’de hashrate artışısının neredeyse yarısından sorumlu. Bu durum tüm Bitcoin madencilik gücünün yaklaşık %30’una denk gelmektedir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz