Ünlü Girişimciye Göre Bitcoin’in Sürdürebilirlik Sorunu Kurumsal Benimsemeyi Engelliyor

Popüler TV programı “Shark Tank’ın” sunucusu Kevin O’Leary, Bitcoin’in sürdürülebilirlik sorununun kurumsal benimsemeyi engellediğini söyledi. Ünlü Kanadalı girişimci, çevresel kaygılar nedeniyle önemli kurumların daha Bitcoin’i kullanmaya başlamadığını belirtti. Bitcoin’in sürdürebilirlik sorununu çözmesi halinde önemli kurumsal yatırımcıların lider kripto para birimine büyük bir yatırım yapacağını söyledi.

O’Leary kurumlar için Bitcoin’in en büyük sorununun henüz çözülmemiş karbon ayak izi olduğunu dile getirdi. Girişimci Çin gibi bölgelerde çevreye zarar verilerek çıkarılan kripto para birimlerine sahip olmak istemediğini belirtti. Ancak Bitcoin’in yeşil enerjiyi geliştirebileceğini ve madencilerin “yenilenebilir kaynaklarda en ileri teknolojiye” sahip olacağını söyledi. Bu arada Anthony Pompliano’nun podcast’ının son bölümünde O’Leary, DeFi girişimlerinde hissedar olduğunu açıkladı. Şimdilerde ise O’Leary, kripto paranın portföyündeki mevcut %3 hissesinden %5’lik bir paya yükselebileceğini söylüyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz