Ünlü Ekonomist ETH 2.0’ın Öneminden Bahsetti

Ekonomist ve küresel pazar analisti Alex Krüger, yaklaşık 114.000 kullanıcının Ethereum’u kullandığını ancak Blockchain’in merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri için artan talebe ayak uydurmakta zorlandığını belirtti.1 Temmuz’dan bu yana, DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer 1.8 milyar dolardan 9.35 milyar dolara yükseldi. Sonuç olarak, Ethereum işlem ücretleri fırladı ve ağın kullanıcı etkinliği tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaştı. Ancak Ethereum Blockchain kapasitesi bu gelişmeler sonunda yeterli gelmemeye başladı.

Bu nedenle ekonomist Krüger Ethereum’un uzun zamandır beklenen yükseltmesi ETH 2.0’ın bir an önce piyasaya sürülmesi gerektiğini belirtti. Bilindiği üzere ETH 2.0, proof of work (PoW) fikir birliği algoritmasından proof of stake (PoS) geçiş yapmak için kritik bir adım oluşturmakta. Bu arada ETH 2.0 güncellemesinin DeFi’yi desteklemek için Ethereum’a ihtiyacı olan ölçeklenebilirliği sağlaması beklenmekte.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz