Ünlü Analist Bitcoin’i Yorumladı

Sektörün ünlü isimlerinden kripto para analisti Michael Van De Poppe, lider kripto para birimi Bitcoin’i değerlendirdi. Bilindiği üzere Bitcoin bu ay fiyat 10.500 dolardan 13.800 dolara kadar yükselerek önemli bir artış kaydetmeyi başardı. Ancak son günlerde bu yükseliş ivmesi yavaşladı ve Bitcoin’in fiyatı geriledi. Bu nedenle analist Poppe, 13.500-14.000 dolarlık bölgenin önemli bir direnç seviyesi olduğunu ifade etti.

Bununla birlikte Poppe, 11.600-12.200 dolarlık bölgenin ise önümüzdeki dönemde test edilebilecek bir destek bölgesi olduğunu açıkladı. Analist bu destek bölgesinin sağlıklı bir birikim dönemini başlatmak için iyi olabileceğini söyledi. Poppe açıklamasında Bitcoin için net direnç bölgesini 13.250-13.400 dolar olarak belirledi ve daha fazla yukarı yönlü ivmeyi sürdürmek için kırılması gerektiğini belirtti. Ancak Poppe Bitcoin’de 12.700-12.850 dolar arasındaki destek bölgesi kaybedilirse, böyle bir düşüşün tüm kripto pazarını olumsuz etkileyebileceğini dile getirdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz