Ünlü Analist Bitcoin’i Değerlendirdi

Önde gelen kripto analisti ve trader’ı Michael van de Poppe, mevcut Bitcoin (BTC) durumunu Twitter hesabı üzerinden değerlendirdi. 26 Temmuz Pazartesi günü, lider kripto para birimi Bitcoin Tesla Q2 kazanç raporunun yayınlanmasından önce 40.000 dolar seviyesini yeniden yakalamayı başardı. Bu yükseliş Tether yetkililerine soruşturma açılmasına rağmen büyük ölçüde Amazon devinin Bitcoin’i ve diğer birkaç ana kripto para birimini kabul etmeye hazırlandığına dair söylenti sayesinde sağlandı. Ancak bugün yaşanan gelişmeler Bitcoin’in yeniden düşüşe geçmesine neden oldu.

İlk olarak Tesla Elon Musk’ın BTC bahsi nedeniyle yaklaşık 23 milyon dolarlık değer kaybettiğini açıkladı. Ardından Amazon şirketi Bitcoin’i kabul edeceği söylentilerini yalanladı ve kripto paraları ödeme seçeneği olarak kabul etmeyeceğini belirtti. Bunun üzerine BTC keskin bir düşüş yaşadı. Analist Poppe bunun garip olmadığını savundu. Piyasanın yeni bir yüksek seviyeye ulaştığına dikkat çeken Poppe, Bitcoin’in şimdi daha yüksek bir dip aradığını belirtti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz