Üniversite Hackerlara 1 Milyon Doların Üzerinde BTC Fidye Ödedi

Hackerlar bu sefer de bir üniversiteye saldırı düzenledi ve elde ettikleri veriler karşılığında fidye talebinde bulundu. Kalifornia Üniversitesi BT personeli San Francisco Tıp Fakültesi tarafından kullanılan sunucuların hackerlar tarafından ihlal edildiğini tespit etti. İhlalin ardından araştırmacılar ağdaki şifreli verilere erişemedi. Bazı akademik çalışmalara erişemeyen üniversite veriler karşılığında fidye isteyen hackerlara yaklaşık 1.14 milyon ödediler.

Kaliforniya Üniversitesi yaptığı açıklamada çalınan verilerin üniversite olarak yürüttükleri bazı akademik çalışmalar için önem taşıdığını ve bu nedenle fidyeyi ödemek zorunda kaldıklarını belirtti. Üniversite fidye için kripto para birimi veya fiat para birimi cinsinden ödenip ödenmediğini söylemedi. Ancak BBC’den gelen bir rapora göre, üniversite 116.4 Bitcoin‘i hackerların cüzdanına aktardı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz