Uniswap Haftalık İşlem Hacmi İlk Kez 10 Milyar Doları Aştı

Uniswap
Uniswap

Uniswap tarihinde ilk kez haftalık işlem hacminde 10 milyar doları aşmayı başardı. Merkezi olmayan borsa, Uniswap Analytics’ten alınan istatistiklere göre, haftalık işlem hacminde ilk kez 10 milyar dolardan fazla kaydetti. Bu yükseliş bir önceki haftaya kıyasla %26’lık bir artışa denk geldi. Merkezi olmayan borsalar veya DEX’ler, kullanıcıların kripto paralarının sorumluluğunu üçüncü bir tarafa bırakmadan tokenleri takas etmelerine olanak tanır. Uniswap, Ethereum’un üzerine inşa edilen orijinal merkezi olmayan borsalardan biridir. Kullanıcılar, Ethereum blockchain altyapısını kullanan bir tür kripto para birimi olan ERC20 token’ları alıp satabilir.

Ethereum ağının en önemli sorunlarından biri olan yüksek işlem ücretlerine rağmen insanlar ağın DeFi platformlarını tercih etmeye devam ediyor. Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerine rağmen, Uniswap’ın yeni zirvelere ulaşarak popüler kalması buna bir örnektir.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikFacebook 2021’de Stablecoin’ini Başlatmayı Planlıyor
Sonraki İçerikDogecoin Piyasa Değeriyle Ford’u Geride Bıraktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz