Ukrayna Polisi İki Fidye Yazılım Operatörünü Yakaladı

Europol tarafından 4 Ekim’de paylaşılan bir basın açıklamasına göre, Ukrayna polisi Eylül ayı sonlarında iki fidye yazılımı operatörünü yakaladı. Bunlardan biri, mağdurların bilgisayarlarına kötü amaçlı yazılımlar yerleştiren 25 yaşındaki bir bilgisayar korsanı, diğeri ise kara para aklamaktan sorumluydu. Tutuklama, Fransız, Amerikan ve Ukrayna kolluk kuvvetleri tarafından yürütülen geniş çaplı bir soruşturma operasyonu sayesinde mümkün oldu.

Tutuklanan kişilerin REvil çetesinin bir parçası olabileceğine dair bazı spekülasyonlar olsa da, Europol ilgili fidye yazılımı şirketlerinin isimlerini açıklamadı. Yapılan açıklamada yakalanan kişilerin Avrupa ve Amerikan şirketlerine yönelik bir dizi yüksek profilli saldırıdan sorumlu oldukları belirtildi. Bununla birlikte yedi mülk araması boyunca yetkililer, 375.000 dolar ve lüks araçlarla birlikte 1,3 milyon dolar değerinde kripto para ve çanta dolusu nakit ele geçirdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikUpbit Doğrulanmamış Hesaplara Kısıtlama Getiriyor
Sonraki İçerikEthereum’dan Joe Lubin SEC’i Destekledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz