Ukrayna Kriptoları Yasal Hale Getiriyor

Ukrayna
Ukrayna

Dijital Dönüşüm Bakanlığı, Ukrayna içinde kripto para birimini yasallaştıracak bir yasa tasarısı hazırladı. Ukrayna Parlamentosu bugün kripto para birimini ülke içinde yasal hale getirmek ve kripto borsalarının ülkede resmi olarak faaliyet göstermesine izin vermek için oy kullandı. Bitcoin de dahil olmak üzere tüm kripto para birimleri, Avrupa’nın en kalabalık yedinci ülkesi olan Ukrayna’da şimdiye kadar gri alandaydı. Bununla birlikte, blockchain veri şirketi Chainalysis, Ukraynalıları Eylül 2020’de dünyadaki kripto para birimini en çok benimseyen kişiler olarak sıraladı. Tasarının yasa haline gelmesi durumunda, bankalar kripto şirketi hesaplarını almakta özgür olurken, kriptolara yatırım yapan vatandaşlar hırsızlık durumunda yasal korumaya sahip olacak.

Bu, özellikle kripto benimsemenin yüksek olduğu Doğu Avrupa’da önemli bir gelişme. Chainalysis raporunda, Ukrayna’da yüksek derecede yolsuzluk ve varlıklara el konulmasının yanı sıra bankalara olan güvenin düştüğünü kaydetti. Vatandaşlar varlıklarını korumak için kripto para birimine yöneldiler ve geçen yıl 8,2 milyar dolarlık kripto para gönderdiler. Düzenlenmiş borsalar ve kripto işletmeleri bu sayıyı yukarı çekebilir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikETH Balinaları Varlıklarını Artırdı
Sonraki İçerikFidelity: El Salvador’un BTC Yasası Abartılıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz