Twitter Saldırısını Gerçekleştiren Genç Yakalandı

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Twitter saldırısının arkasındaki hacker yakalandı. Bilindiği üzere kısa süre önce sosyal meya platformu Twitter’a büyük bir hack saldırısı gerçekleşti. Birçok yüksek profilli hesabı ele geçiren hacker’lar bu sayede Bitcoin sahibi oldu. Bunun üzerine saldırının nasıl gerçekleştiğine dair spekülasyonlar yayınlandı. Başlangıçta saldırının arkasındaki kişinin bir Twitter çalışanına rüşvet verdiği ve böylelikle yüksek profilli hesapları kontrol ettiği düşünülse de, Twitter son olarak büyük güvenlik ihlalinin spear-fishing yardımıyla olduğu sonucuna vardı.

Tampa Bay Times’ın bildirdiğine göre, sadece 17 yaşında olan Floridan Graham Ivan Clark, Twitter’daki büyük Bitcoin saldırısından sorumlu kişi. Genç, FBI, ABD DOJ, IRS gibi ilgili kurumlar tarafından yürütülen ortak soruşturmanın ardından tutuklandı. Devlet Avukatı Andrew Warren Clark’ın Twitter saldırısını “büyük bir sahtekarlık” olarak nitelendirirken, davalıyı sorumlu tutacağını vurguladı. Bununla birlikte Clark’ın Florida’da ikamet etmesi, mali dolandırıcılık söz konusu olduğunda küçüklerin eyalette yetişkin olarak yargılanabilmesi davasını ağırlaştırdı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz