Twitter CEO’su Bitcoin’i Övdü

Jack Dorsey
Jack Dorsey

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bugün yaptığı açıklama hem Donald Trump’ın Twitter hesabının kapatılmasına değindi hem de lider kripto para birimini Bitcoin’i övdü. Geçtiğimiz hafta ABD Kongre Binası saldırıları esnasında daha fazla şiddeti kışkırtacağı düşünülen Donald Trump’ın sosyal medya hesabı kapatıldı. Bununla ilgili açıklama yapan CEO Dorsey, “Bunun Twitter için doğru karar olduğuna inanıyorum” diye yazdı ve kamu güvenliğini tehdit edecek bir durum ile karşı karşıya kalmalarının ardından Twitter politikasını uyguladıklarını ekledi. Ancak, Dorsey yine de “Bütün bunlar özgür ve açık bir küresel interneti yok edemez” dedi.

binance

Bu konuda Bitcoin’i örnek gösteren Dorsey, Bitcoin’in herhangi bir kişi veya varlık tarafından kontrol edilmeyen veya etkilenmeyen temel bir internet teknolojisi olması sebebiyle Bitcoin’e bu kadar tutkun olduğunu ifade etti.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz