Tron DeFi Alanına Giriyor

Tron CEO’su Justin Sun, geçtiğimiz gün Twitter hesabından Tron’un merkeziyetsiz finans (DeFi) alanına gireceğini aynı zamanda merkeziyetsiz kredi ve alım satım alanlarına odaklanacağını açıkladı. JUST DeFi isimli proje kapsamında üç ayrı ürün piyasa sürecek olan Tron şirketi ayrıca  token JUST’ın (JST) Tron’un DeFi ekosisteminin ana token’ı olacağını ekledi.

JUST DeFi ürünleri arasında piyasaya sürülecek olan ilk ürün “JUST Lend” bir kredi platformu olacak. İkinci ürün ise “JUST SWAP” adlı merkeziyetsiz bir kripto para borsası, üçüncüsü ise “JUST BTC” adlı bir TRC-20 token’ı olacak. Ancak Tron şirketi yeni ürünleriyle topluluğu memnun edemedi. Şirketin kurucu ortağı Lucien Chen’in 2019’da görevinden istifa etmesinin ardından Tron şirketi merkeziyetsizlikle ilgili bazı eleştiriler almaya başladı. Şimdi de Sun’ın DeFi ürünlerini tanıtmasıyla birlikte Tron şirketinin merkeziyetsiz olmadığı tekrar gündeme geldi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz