TL Endeksli Stabilcoin BiLira Bittrex’de Listelendi

Küresel kripto para borsası Bittrex Global, Türk Lirası’na endeksli stabilcoin BiLira (TRYB) projesini listeleyeceğini duyurdu. Böylece Türkiye’deki Bittrex kullanıcıları, masrafsız bir şekilde hesaplarına TRYB’lerini transfer edebileceği ve Bitcoin (BTC), Tether (USDT) paritelerinde alım satım işlemleri gerçekleştirebileceği belirtildi. Bunun yanı sıra, TRYB sayesinde Bittrex üzerinde bulunan 250’den fazla kripto paraya da erişim imkanı bulabileceği söylendi.

BiLira COO’su Vidal Arditi “Bittrex listenmesinin Türk kripto yatırımcıları için büyük bir etki yaratacağını düşünüyoruz. Küresel borsalar için bir rampa görevi gören BiLira, böylesine büyük bir isim ve tanınmış yüksek repütasyonlu Bittrex listelenmesi ile kripto paraları daha erişilebilir hale getirecektir. ” diyerek listenmenin büyük etkisi hakkında vurgu yaptı.

binance

Bitrex Global CEO’su ise gelişme hakkında “Bittrex Global’deki misyonumuzun bir parçası, dünya çapında olabildiğince çok insan için finansal katılım sağlamaktır. BiLira gibi ortaklıklar sayesinde, 80 milyon kişinin Türk Lirası kullanarak güvenli bir şekilde kripto para satın alması için kolay ve güvenilir bir yöntem sağlayabiliyoruz. Giderek daha fazla insan yatırım yaptıkça ve dijital varlıklara ilgi duymaya başladıkça, Türkiye pazarına daha fazla finansal hizmet getirmeyi planlıyoruz.” dedi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz