Tim Draper Elon Musk’ı Eleştirdi

Büyük küresel yatırımcı ve Bitcoin destekçisi olan Tim Draper, Tesla’nın Bitcoin ödemelerini askıya almasının ardından Elon Musk’ı eleştirdi. Bilindiği üzere Musk’ın sahip olduğu Tesla şirketi Bitcoin’i çevreye zarar verdiği gerekçesiyle ödeme seçeneği olarak kullanmaktan vazgeçti. Tesla CEO’su, kriptoya şiddetle inandığını ve şirketin diğer kripto para birimlerine bakacağını tweetledi.

Twitter hesabından açıklama yapan Draper, çok fazla enerji kullandığı için Musk’ın araba satışında fiat para birimini kabul etmemesi gerektiğini dile getirdi. Tesla’nın BTC’deki U-dönüşüne kızan diğer pek çok kripto sahibi gibi Draper, tüm bankaları içeren mevcut finansal sistemin de bol miktarda CO2 yayan bir enerji yükü kullandığını belirtti. Draper, Tesla’nın Bitcoin’i kabul etmeyi bırakması durumunda şirketin fiat paraları da kabul etmemesi gerektiğini söyledi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz