Thodex CEO’sunun 2 Milyar Dolarlık Kripto Para İle Yurt Dışına Kaçtığı İddia Ediliyor

Kripto para borsası Thodex 21 Nisan günü kripto para ticaretini durdurdu ve 391.000 aktif yatırımcının fonlarını kilitledi. 2017’den beri faaliyet gösteren borsa, dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada 4-5 gün boyunca kripto para ticaretinin askıya alınacağını duyurdu. Ancak Avukat Oğuz Evren Kılıç bu durumun bir aldatmaca olabileceğini belirtti ve borsa kullanıcılarını uyardı. Daha sonra avukat Kılıç, 21 Nisan’da Twitter hesabından yaptığı açıklamada sosyal medya hesaplarını silen Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolar değerinde kripto para ile yurt dışına kaçtığını iddia etti. Dolandırıcılık iddialarının ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı şirket ile ilgili soruşturma başlattı ve bugün polis ekiplerinin borsanın Kadıköy ofisinde inceleme yaptıkları bildirildi.

binance

Thodex borsası 15 Mart ile 15 Nisan arasında, Dogecoin çılgınlığı başlamadan hemen önce, yeni kayıt yapacak kullanıcılarına 150 Dogecoin ile ödüllendireceğini söylerek son derece başarılı bir pazarlama kampanyası yürüttü. Bunun üzerine CoinGecko’dan alınan verilere göre, binlerce yeni kullanıcı borsaya akın etti ve Cumartesi günkü işlem hacminin 1,37 milyar dolarlık günlük rekor seviyeye ulaştığı bildirildi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz