Teucrium Bitcoin ETF’si İçin Başvuruda Bulundu

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

Vermont merkezli bir tarımsal emtia ETF sağlayıcısı olan Teucrium, Bitcoin vadeli borsa Yatırım Fonu (ETF) için başvuruda bulundu. Şirket, yaptığı açıklamada, “Teucrium Bitcoin Vadeli İşlem Fonu” NYSE Arca borsasında işlem yapacak ve CME’nin BTC vadeli işlem sözleşmelerinin fiyatını izleyeceğini söyledi. ETF, bir dayanak varlığın, bu durumda Bitcoin vadeli işlemlerinin fiyatını izleyen halka açık bir fondur. Borsada Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapmanın bir yoludur ve kurumsal yatırımcılara popüler türev ürünlerine kolayca erişim sağlar.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şimdiye kadar hiçbir Bitcoin ETF’si başvurusuna onay vermedi. Teucrium şirketi de böylelikle VanEck, NYDIG ve Wilshire Phoenix gibi SEC’ten onay bekleyen şirketler arasına katıldı. Bu şirketler ve Teucrium’un dosyalanması arasındaki temel fark, önceki ETF girişimlerinin hepsinin doğrudan Bitcoin’e yatırım yapması, Teucrium ise vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapmasıdır.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz