Tether Artık Dominant Ethereum Tabanlı Stablecoin Değil

Tether
Tether

Web3 segmentindeki en büyük stablecoin olan Tether Limited’in ABD Doları Tether (USDT), Ethereum tabanlı rakibi tarafından tahttan indirildi. Önde gelen on-chain analitik ekibi Nansen’in CEO’su ve kurucusu Alex Svanevik tarafından paylaşılan bir tweet’e göre, Circle’ın USD Coin’inin Ethereum tabanlı versiyonu, piyasa değerine göre Tether’i geride bıraktı. Etherscan’a göre şu anda Ethereum’da 40.055.012.440.27955 USDC var ancak Tether’in ERC-20 versiyonunun piyasa değeri 39.828.710,009.874796 USDT olarak kaldı.

USDT ve USDC en büyük iki stablecoindir. 2021’de Jeremy Allaire’s Circle’ın USD Coin’i (USDC), en hızlı büyüyen stablecoin oldu. 2021’e yaklaşık 4 milyar dolarlık bir sermaye ile girdi. En büyük stablecoinlerin ikisi de varlıklarını ihraç etmek için farklı blok zinciri platformlarını kullanır. ABD Doları Tether (USDT), Ethereum’un yanı sıra Tron, Omni, Liquid, Solana, Algorand, SLP ve EOS üzerinde çalışıyor. Bununla birlikte USD Coin (USDC), Ethereum, Solana, Tron, Binance Smart Chain ve Fantom’da yayınlanan tokenlerine sahiptir.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz