Tesla Güncel Bitcoin Bilançosunu Açıkladı

Tesla
Tesla

Tesla şirketi bilançosundaki Bitcoin değerinin 2.48 milyar dolar olduğunu açıkladı. Tesla’nın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaptığı 2021 yılının ilk çeyreği raporunda 31 Mart 2021 itibarıyla tutulan Bitcoin’in adil piyasa değerinin 2,48 milyar dolar olduğu belirtildi. Ocak ayında 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın alan Tesla şirketi birinci çeyreğin sonunda neredeyse 1 milyar dolar değerinde kara geçti.

Dosyalama sırasında Tesla, satışlar yoluyla gerçekleşen 128 milyon dolarlık kazançlara ve aynı dönemde Bitcoin yatırımında 27 milyon dolarlık değer düşüklüğü kaybına bağlı olarak çeyrek boyunca dijital varlıklarda 101 milyon dolarlık net kazanç kaydetti. Rapor, şirketin Bitcoin varlıklarının %10’unu 272 milyon dolara sattığını açıkladı. CEO Elon Musk daha sonra şirketin bunu “likiditesini kanıtlamak için yaptığını” ifade etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz