Teksas Sanal Paraların Yasal Statüsünü Tanıdı

Teksas Valisi Greg Abbott, son tweet’inde sanal para birimlerinin yasal statüsünü tanıyan bir yasa tasarısı imzaladığını duyurdu. Abbott yaptığı açıklamada Teksas Ticaret kanunu altında sanal paraların güvenli bir şekilde işlem görmesini sağlayan yasayı imzaladığını belirtti. Lone Star eyaletini kripto endüstrisindeki liderlerden biri olarak konumlandıran “Sanal Para Birimi Yasası”, Mayıs ayında Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu yasama meclisinde her iki tarafın da oylarıyla geçmişti. Mevzuat, eyaletteki kripto para birimi işletmeleri için yönergeleri özetlerken “sanal para birimi” teriminin resmi bir tanımını sağlıyor.

10 Haziran’da Teksas Bankacılık Departmanı, devlete bağlı bankaların kripto para birimlerini muhafaza edebileceğini açıkladı. Ayrıca Haziran ayının başlarında Abbott, eyaletteki blok zinciri endüstrisini genişletmek için “bir ana plan” oluşturan bir yasa tasarısı da imzaladı.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz